• Foto-2

  • - CRED în datoria de a apăra teritoriul şi interesele României în orice situaţie. -

  • - CRED în obligaţia mea de a respecta cu stricteţe legile statului român. -

  • - CRED în dreptul la libertate şi siguranţă a fiecărui cetăţean al patriei noastre. -

  • - CRED în libertatea de gândire şi conştiinţă, în viaţa privată şi de familie a oricărui om. -

  • - CRED că omul trebuie să moară aşa cum s-a născut - liber şi egal în demnitate şi drepturi. -

  • - Să-mi ajute Dumnezeu ca această credinţă să nu dispară niciodată. -

Cupa Ligii la șah U8 și U10

Scris de ligammm

Sâmbătă 15 martie 2014, s-a desfășurat, sub egida Ligii Maiștrilor Militari de Marină, Cupa Ligii la șah pentru copiii U8 și U10. Încă de la primele ore ale dimineții, au început să apară la sediul Ligii copiii însoțiți de către părinți, toți nerăbdători să înceapă concursul. O atmosferă de bună dispoziție se răsfrângea asupra tuturor, a copiilor, a părinților și a organizatorilor, aducându-ne aminte cât de pură este inima unui copil, liberă de invidie și stres. O perfectă ocazie pentru copii de a împleti atmosfera de concurs pe timpul partidelor de șah cu joaca din pauzele dintre partide. După ce s-au terminat toate confruntările din fața tablei de șah, clasamentul final s-a prezentat astfel:

Trofeul Ligii Maistrilor Constanta U8        
                 
Clasamentul Final          
                 
Rang SNr.   Nume Rtg FED Club Pct. BH.
1 1 IV Abseleam Berkan 1051 ROU Cs Noua Generatie Mangalia 6 31½
2 11   Brinza Mihai-Bogdan 1001 ROU Cs “asociatia Axiopolis Sport 6 30½
3 2 IV Brinza Victor-Catalin 1037 ROU Cs “asociatia Axiopolis Sport 28½
4 3 IV Baiasu Vlad-Iulian 1030 ROU Cs Fc Callatis Mangalia 5 33
5 8   Atanasiu Francisc-Teodor 1001 ROU Cs “asociatia Axiopolis Sport 5 31½
6 27   Nedelcu Luca 1001 ROU Acs Fianchetto Constanta 5 29
7 13   Cata Elena-Alexia 1001 ROU Acs Fianchetto Constanta 5 27½
8 18   Dinca Radu 1001 ROU Cs Noua Generatie Mangalia 29½
9 4 IV Mihaila Dragos-Florin 1023 ROU Cs “asociatia Axiopolis Sport 4 29½
10 19   Dumitrescu Adrian-Mihai 1001 ROU Acs Sissa Constanta 4 28½
11 29   Tiganescu Razvan 1001 ROU Acs Sissa Constanta 4 27½
12 14   Ciubotariu Matei 1001 ROU Acs Fianchetto Constanta 4 26½
13 10   Brasoveanu Marius 1001 ROU Acs Sissa Constanta 4 24½
14 26   Nanciu Andi-Matei 1001 ROU Acs Sissa Constanta 27
15 16   Cotoros Eduard 1001 ROU Acs Sissa Constanta 23½
16 22   Gheorghita Calin 1001 ROU Acs Sissa Constanta 3 25
17 12   Bucovala Ianis 1001 ROU Acs Sissa Constanta 3 24½
18 28   Petcu Andrada 1001 ROU Acs Sissa Constanta 3 24½
19 21   Fulina Teodora 1001 ROU Acs Sissa Constanta 3 23½
20 20   Fulina Costin 1001 ROU Acs Sissa Constanta 3 19½
21 23   Ilinca Teodora-Emilia 1001 ROU Acs Sissa Constanta 22
22 25   Mardirosian Emanuel 1001 ROU Acs Sissa Constanta 21½
23 5   Abdulhai Alessia 1001 ROU Acs Sissa Constanta 21½
24 7   Andrei Mihai-Robert 1001 ROU Acs Sissa Constanta 18½
25 9   Becheru Sebastian-Alexandru 1001 ROU Acs Sissa Constanta 18½
26 6   Ali Enis-Nurhan 1001 ROU Acs Sissa Constanta 16½
27 24   Lomnosanu Robert-Alexandru 1001 ROU Acs Sissa Constanta 2 25
28 15   Constantin Alexandra-Ioana 1001 ROU Acs Sissa Constanta 2 19
29 31   Stere Ina-Andreea 1001 ROU Acs Sissa Constanta 20½
30 32   Stere Tudor 1001 ROU Acs Sissa Constanta ½ 18½
31 17   Criveanu Maria 1001 ROU Acs Sissa Constanta ½ 18½
32 30   Culea Maria 1001 ROU Acs Sissa Constanta ½ 17½
Trofeul Ligii Maistrilor Constanta U10        
                 
Clasamentul Final          
                 
Rang SNr.   Nume Rtg FED Club Pct. BH.
1 1 II Menlibai Deniz-Edvin 1229 ROU Css Palatul Copiilor Constanta 7 22
2 3 IV Susman Danir 1048 ROU Cs Noua Generatie Mangalia 28
3 4 IV Bureta Karla Claudia 1021 ROU Acs Elisabeta Polihroniade Buc 27½
4 2 IV Mihaila Robert-Dumitru 1094 ROU Cs “asociatia Axiopolis Sport 26½
5 10   Preda Andrei-Ciprian 1001 ROU Cs Victoria Techirghiol 4 29½
6 9   Popa Andrei-Ionut 1001 ROU Acs Fianchetto Constanta 4 22
7 5   Broatec Razvan-Iustin 1012 ROU Cs Noua Generatie Mangalia 27
8 7   Butoi Stefan 1001 ROU Acs Sissa Constanta 18½
9 8   Ciubotariu Mircea-Alexandru 1001 ROU Acs Fianchetto Constanta 18
10 11   Vulpoiu Maria 1001 ROU Acs Sissa Constanta 2 25½
11 6   Bucovala Iarina 1001 ROU Acs Sissa Constanta 1 23

Lasa un comentariu

Trebuie sa fii autentificat pentru a posta un comentariu.