• Foto-2

• - CRED în datoria de a apăra teritoriul şi interesele României în orice situaţie. -

• - CRED în obligaţia mea de a respecta cu stricteţe legile statului român. -

• - CRED în dreptul la libertate şi siguranţă a fiecărui cetăţean al patriei noastre. -

• - CRED în libertatea de gândire şi conştiinţă, în viaţa privată şi de familie a oricărui om. -

• - CRED că omul trebuie să moară aşa cum s-a născut - liber şi egal în demnitate şi drepturi. -

• - Să-mi ajute Dumnezeu ca această credinţă să nu dispară niciodată. -

Forum

Cum vi se pare corect să vă întrebați: “Ce fac eu pentru ligă?” sau „Ce face liga pentru mine?”. De ce?

Cum vi se pare corect să vă întrebați: “Ce fac eu pentru ligă?” sau „Ce face liga pentru mine?”. De ce?

Mesajde admin » Lun Sep 09, 2013 5:22 pm

admin
Site Admin

Re: Cum vi se pare corect să vă întrebați: “Ce fac eu pentru ligă?” sau „Ce face liga pentru mine?”. De ce?

Mesajde Mihailescu Dumitru2 » Mie Noi 27, 2013 6:40 pm

Intru pe forum destul de mirat, ca să nu spun „intrigat”, de tăcerea celor cărora le este adresată această interesantă întrebare! Chiar așa, să nu „riște” nimeni un răspuns dintre atâția „vestiți” navigatori care, printre altele, dețin și calitatea de membrii ai acestei asociații socio-profesionale?!? Se cere o părere. Se cere un răspuns formulat cu sinceritate, nu circumstanțial. Este atât de mare efortul intelectual de a-l formula? Departe de mine să cred așa ceva. Sfânta comoditate, asta e buba, iar în loc să i se caute antidotul, e mai ușor a se apleca urechile la acei bârfitori al căror talent este de a inventa vești și știri cam întodtdeauna sunt lipsite de adevăr.
Întrebările adresate vizează modul de exprimare ale fiecărui membru al L.M.M.M. față de această asociație, fapt pentru care fiecare trebuie să se pronunțe într-un fel, iar dacă are posibilitatea de a accesa această pagină, de ce să nu și-o facă și cunoscută? Este așa de greu? Eu, de exemplu, la aceste întrebări răspund așa: 1.Am făcut și fac multe pentru ligă, iar aceste fapte ale mele au mulțumit și mă mulțumesc. 2: Liga mi-a dat posibilitatea să mă simt reprezentat, așa cum trebuie să fie oricare dintre membrii săi. Mi-a dat posibilitatea să cunosc istoria entității mele profesionale și să mă mândresc că am fost purtătorul uniformei de maistru militar marinar. E puțin?!? NU CRED...
Mihailescu Dumitru2

Re: Cum vi se pare corect să vă întrebați: “Ce fac eu pentru ligă?” sau „Ce face liga pentru mine?”. De ce?

Mesajde Cristian » Sâm Noi 30, 2013 8:12 am

Ce fac eu pentru liga, deoarece știu ce a făcut și ce v-a face liga pentru mine. Dacă nu era liga probabil acum eram plutonier adjutant șef, absolvent al ȘCOLII DE MAIȘTRI MILITARI DE MARINĂ.
Unde s-a mai întâlnit ca un elev care a absolvit o școală de maiștri de marină după trei ani să termine subofițer, dar trăim în România și ..... orice a fost este și v-a fi posibil.
Cristian

Înapoi la Spune-ți părerea