• Foto-2

• - CRED în datoria de a apăra teritoriul şi interesele României în orice situaţie. -

• - CRED în obligaţia mea de a respecta cu stricteţe legile statului român. -

• - CRED în dreptul la libertate şi siguranţă a fiecărui cetăţean al patriei noastre. -

• - CRED în libertatea de gândire şi conştiinţă, în viaţa privată şi de familie a oricărui om. -

• - CRED că omul trebuie să moară aşa cum s-a născut - liber şi egal în demnitate şi drepturi. -

• - Să-mi ajute Dumnezeu ca această credinţă să nu dispară niciodată. -

Forum

Care credeți că este impactul ziarului Timona cu cititorii săi?

Mesajde admin » Lun Sep 09, 2013 5:26 pm

admin
Site Admin

Re: Care credeți că este impactul ziarului Timona cu cititorii săi?

Mesajde Mihailescu Dumitru2 » Mar Ian 07, 2014 1:01 pm

Mi-am exprimat adesea curiozitatea și interesul de a ști care este impactul real al Timonei cu cititorii săi, această stare concretă de fapt ajutându-mă și încurajându-mă serios în a merge mai departe în calitate de principal „făuritor” al ei sau atenționându-mă că nu totdeauna ceea ce fac este și bine! De aflat câte ceva am aflat, dar prea puține de la cei care dau contur numeric grupului țintă, și anume: cei care dețin calitatea de membrii asociați ai L.M.M.M. M-au bucurat părerile pozitive, atâtea câte au fost ele, pe când cele negative - la fel, atâtea cât au fost ele - m-au ajutat, sincer vă spun, să-mi corectez anumite aspecte din această activitate jurnalistică, toate la un loc conducând la apariția constantă a acestui ziar timp de 19 ani! Este, totuși, o realizare, nu credeți? Ei bine, dar am ajuns, de ce să nu fiu cinsit, la un anume grad de saturație, iar pentru a depăși această neproductivă stare, este neapărat nevoie să cunosc părerile corecte și lipsite de circumstanță a cât mai multor cititori din rândul membrilor ligii. Nu vă sfiiți să spuneți adevărul: Credeți că ne mai reprezintă acest ziar? Editarea sa nu înseamnă doar un substanțial efort intelectual, ci și o apreciabilă sumă financiară, așa că e bine să știm cum stăm: Mergem mai departe sau ne oprim? În privința unei noi „echipe” redacționale -visul multora, dar și al meu - așa cum au mers lucrurile până acum, nicio sansă! Mi-am dorit mult acest lucru, crezând că, având vârsta de 72 de ani, a acam venit timpul să predau ștafeta, dar nu oricum, ci împărtășind cuiva câte ceva din experiența jurnalistică acumulată în acești 19 ani, asigurând astfel continuitatea unui lucru ce s-a dovedit, măcar din punct de vedere spiritual, foarte valoros. Iată motivele care mă îndeamnă să solicit cât mai multe păreri, indiferent care va fi conținutul sau mesajul lor. Rugămintea e doar de a căuta a ne păstra discuția în limitele dialogului civilizat, atâta tot. Aștept!
Mihailescu Dumitru2

Înapoi la Spune-ți părerea